Lt En
Neįgaliesiems
Pradžia
en

Kauno kogeneracinę jėgainę teigiamai vertina didžioji dalis Kauno miesto ir rajono gyventojų

Kauno kogeneracinę jėgainę teigiamai vertina didžioji dalis Kauno miesto ir rajono gyventojų

Šių metų vasarį darytos sociologinės apklausos rezultatai parodė, kad 70 proc. Kauno miesto ir rajono gyventojų teigiamai vertina Kauno kogeneracinės jėgainės (KKJ) veiklą ir net 89 proc. pritaria nebetinkamų tolimesniam perdirbimui atliekų, kaip kuro energijos gamybai, panaudojimui.

Anot KKJ vadovo R. Paškausko, jėgainė užtikrina aukščiausius aplinkosaugos standartus, o jos emisijos yra gerokai žemesnės nei numato teisės aktai. Be to, jėgainėje sutvarkyti nebetinkamas tolimesniam perdirbimui, tačiau energetinę vertę turinčias atliekas yra kur kas tvariau nei vežti jas į sąvartynus, kur generuojama gerokai didesnė tarša.

„Šis tyrimas rodo, kad žmonės tai supranta ir vertina darbą, kurį atlieka mūsų jėgainė. Juk ji ne tik gamina šilumos ir elektros energiją, bet svarbiausia, kad ji padeda sutvarkyti tūkstančius tonų atliekų ir neleidžia joms patekti į sąvartynus. Vien pernai mes sutvarkėme beveik 210 tūkst. tonų atliekų. Tokiu kiekiu galima būtų visą Nemuno salą nukloti 3 metrų atliekų sluoksniu. Maža to, elektros energija aprūpinome apie 130 tūkst. Lietuvos namų ūkių ir pagaminome apie 30 proc. Kauno miestui reikalingos šilumos, taip prisidėdami ir prie šilumos gamybos kainos Kaune subalansavimo“, - sako KKJ vadovas Ramūnas Paškauskas.

Apklausos duomenimis, dažniausiai įvardinami atliekų tvarkymo jėgainėje privalumai išliko tie patys: atliekų kiekio Kauno regiono sąvartynuose mažinimas ir išrūšiuotų atliekų pertekliaus Kaune mažinimas. Be to, šiais metais daugiau respondentų kaip atliekų tvarkymo jėgainėje privalumą įžvelgia ir šilumos kainos Kauno mieste sumažinimą.

Septyniems iš dešimties apklaustųjų kauniečių pagrindinis informacijos šaltinis apie energijos gamybą išlieka internetas. Antras pagal populiarumą šaltinis - televizija, toliau seka socialiniai tinklai, spauda bei radijas.

Apklausą Kauno kogeneracinės jėgainės užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 1008 Kauno miesto ir rajono gyventojai. Apklausos tikslas buvo išsiaiškinti jų informuotumą apie energijos gamybą kaip kurą panaudojant atliekas ir tai, kaip miestiečiai vertina kogeneracinės jėgainės veiklą.

Primename, kad KKJ organizuojamos ekskursijos, kurių metu visi norintys gali pamatyti jėgainės veikimą iš vidaus, o joje dirbantys specialistai išsamiai papasakos apie jėgainės veikimo principus ir atsakys į visus dominančius klausimus. Tad kviečiame registruotis į ekskursiją KKJ ir įdomiai praleisti laiką su mumis!

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"